کارتریج های هموپرفیوژن یکبار مصرف سری MG

 
 

هموپرفیوژن یک نوع از درمان اکستراکورپورال بوده که برای تصفیه خون بکار برده می شود. در این روش خون توسط ماشین تصفیه خون از بدن بیمار خارج شده و از یک کارتریج عبور می کند. مواد قابل برداشت خون مانند توکسین ها از طریق ماده جاذب موجود در کارتریج جذب شده و از خون حذف می شوند. رایج ترین مواد جاذب در دسترس رزین متخلخل، انواع مختلف شارکول فعال و ایمونوسوربنت هستند. این کارتریج یک کارتریج رزینی بوده و ماده جاذب موجود در آن از جنس استایرن دی وینیل بنزن است. در بالین، این محصول قابلیت استفاده در همه ماشینهای تصفیه خون را داشته و در کنار سایر ملزومات تصفیه خون برای درمان هموپرفیوژن پلاسما یا خون کامل بکار می رود. کارتریج یکبار مصرف مدل MG دارای ظرفیت جذب کنندگی نسبتا خاصی برای سموم و داروهای مختلف است و مخصوصا در برداشت ماکرومولکول های محلول در چربی، ماکرومولکول های کروی و همچنین داروها و توکسین های باند شده با پروتئینهای پلاسما، تصفیه حشره کش های ارگانوفسفره، داروهای مختلف، مرگ موش، توکسین های صنعتی، بیوتوکسین ها و توکسین های مرتبط دیگر کاربرد دارد.

 

بیشتر بخوانید:

مکانیسم عمل کارتریج های هموپرفیوژن سری MG چگونه است؟

هموپرفیوژن یک نوع ازدرمان اکستراکورپورال بوده که برای تصفیه خون به کار برده می شود. در این روش خون توسط ماشین تصفیه خون از بدن بیمار خارج شده و از یک کارتریج عبور می کند. مواد قابل برداشت خون مانند توکسین ها از طریق ماده جاذب موجود در کارتریج جذب شده و از خون حذف می شوند… ادامه مطلب

 

مراحل انجام هموپرفیوژن با کارتریج‌های سری MG

قسمت اول
قسمت دوم
قسمت سوم

مکانیسم جذب کارتریج های هموپرفیوژن

ستون جذب بیلی روبین

دانلود دستورالعمل کارتریج های DX

طرح درمان: 

1. جذب پلی روبین پلاسما

پلاسما بعد از جداسازی، از ستون جذب بیلی روبین DX عبور می کند و بعد از تصفیه مجدد به بدن باز می گردد.

 

2.سیستم دوگانه جذب مولکولی پلاسما :

Double Plasma Molecule Absorption System (DPMAS)

پلاسما بعد از جداسازی و عبور از ستون جذب بیلی روبین DX از ستون جذب MG نیز عبور کرده و مجدد به بدن باز می گردد.

مشخصات محصول

کد محصول

حجم ماده جاذب

حجم چمبر خون

DX-350

350±15 ML

170±10 ML

موارد استفاده:

ستون جذب DX قادر به برداشت بیلی روبین مستقیم، بیلی روبین غیر مستقیم و اسیدهای صفراوی بوده و در بیماری های زیر کاربرد دارد:

درمان هپاتیت حاد

سیروز صفراوی اولیه

هیپربیلی روبینمی

سندرم اسید صفراوی

جذب بیلی روبین و اسید صفراوی از پلاسما

بازدیدها: 59